Taschengeld


das Taschengeld

(gjin. asnj.)
para xhepi

Singular Plural
Nominativ das Taschengeld die Taschengelder
Genitiv des Taschengeldes
des Taschengelds
der Taschengelder
Dativ dem Taschengeld
dem Taschengelde
den Taschengeldern
Akkusativ das Taschengeld die Taschengelder

Fjalor Gjermanisht Shqip | Deutsch Albanisches Wörterbuch → "Taschengeld":


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://gjermanisht.shqipopedia.org/taschengeld
"Taschengeld," tek Fjalor Gjermanisht Shqip | Deutsch Albanisches Wörterbuch
________________________
§ Shqipopedia ©
2013 - 2017

Related Post

Leave a Reply