Gewissen


das Gewissen

(gjin. asnj.)
ndërgjegje

Singular Plural
Nominativ das Gewissen die Gewissen
Genitiv des Gewissens der Gewissen
Dativ dem Gewissen den Gewissen
Akkusativ das Gewissen die Gewissen

Fjalor Gjermanisht Shqip | Deutsch Albanisches Wörterbuch → "Gewissen":


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://gjermanisht.shqipopedia.org/gewissen
"Gewissen," tek Fjalor Gjermanisht Shqip | Deutsch Albanisches Wörterbuch
________________________
§ Shqipopedia ©
2013 - 2017

Related Post

Leave a Reply