Examen


das Examen

(gjin. asnj.)
provim

Singular Plural 1 Plural 2
Nominativ das Examen die Examina die Examen
Genitiv des Examens der Examina der Examen
Dativ dem Examen den Examina den Examen
Akkusativ das Examen die Examina die Examen

Fjalor Gjermanisht Shqip | Deutsch Albanisches Wörterbuch → "Examen":


Cito
Lidhje - URL/LINK: http://gjermanisht.shqipopedia.org/examen
"Examen," tek Fjalor Gjermanisht Shqip | Deutsch Albanisches Wörterbuch
________________________
§ Shqipopedia ©
2013 - 2017

Related Post

Leave a Reply